0312 419 60 75 | kurumsal@elmasguzellik.com

Güzelliğe bilinçli ve uzman dokunuş

Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz
* ile gösterilen alanların doldurulması zorunludur.

Soğuk Lipoliz, kontrollü soğutma sistemi ile inatçı yağların vücuttan atılması amacı ile kullanılan FDA ve CE onaylı, alanında başarılı son teknoloji cihazlardan birisidir. Soğuk lipoliz ile Cryo Lipoliz aynı uygulamadır.

Soğuk Lipoliz Nasıl Çalışır?

Soğuk lipoliz cihazının vakumlu başlıkları içerisine çekilen cildin yağlı bölümü, kontrollü bir şekilde -8 dereceye kadar soğutulur. Bunun sonucunda;

  • Soğutulan yağ hücrelerinin yapısı bozulur,
  • Bozulan yağ hücreleri vücuttan atılır,
  • Vücuttan atılan yağ hücrelerinin yerini bağ doku alır.

Soğuk lipolizin zayıflatma etkisi, 1. hafta içerisinde başlar, 1. ayında maksimuma ulaşır ve 3. ayın sonuna kadar devam eder.

Soğuk Lipoliz Kimlere Uygulanır?

Soğuk lipoliz uygulaması öncesinde uygulama yapılacak bölgede yağ analizi yapılarak kişinin uygunluğu kontrol edilir. Onun dışında;

  • Hamile ve yeni doğum yapmış kişilere,
  • Uygulama bölgesinde açık yarası bulunan kişilere,
  • Kanser hastalarına,
  • Uygulama bölgesinde protez ve platin bulunan kişilere soğuk lipoliz uygulanmaz.

Soğuk Lipolizi Cazip Kılan Nedir?

Lazer lipoliz ve liposuction uygulamalarının ameliyat prosedüründen çekinen insanların sıklıkla tercih ettiği soğuk lipoliz ile uygulama sonrasında rutin yaşantınıza hemen dönersiniz.

Soğuk Lipoliz Uygulaması Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Soğuk lipoliz uygulaması sonrasında yağlar lenf ve idrar kanalları ile yoğun bir şekilde vücuttan atılır. Yağların atılmasına yardımcı olmak ve vücudun kaybettiği sıvı dengesini korumak için uygulama sonrasında bol su tüketilmelidir.

Soğuk Lipoliz Uygulaması Kaç Seans Sürer?

Soğuk lipoliz uygulaması tek seanslık bir uygulama olup, bölgesel zayıflama uygulanacak bölgenin alanına bağlı olarak tek seansta 1 veya 2 başlık uygulanır. İhtiyaç duyulması halinde 40. günden sonra 2. seans alınabilir. Bir yıl içerisinde aynı bölgeye maksimum 3 seans uygulanır.

 

Kullanım Alanı:
Bölgesel Zayıflama
Kullanım Amacı:
Zayıflama

Benzer Uygulamalar

Top