0312 419 60 75 | kurumsal@elmasguzellik.com

Güzelliğe bilinçli ve uzman dokunuş

Ozon Sauna

Ozon Sauna
* ile gösterilen alanların doldurulması zorunludur.

Ozon sauna, Oksijen(O2)  ve Ozon(O3) gazına dayalı doğal terapi yöntemidir. Sıcak kabin içinde sıcak hava yolu ile vücuda ozon ve oksijen gazı verilme yöntemidir. Stres, selülit, zayıflama, toksin atıcı, sindirim ve dolaşım düzenleyici, cildi sıkılaştırıcı ve güzelleştirici özellikleri bulunan vücut bakım ünitesi Ozon saunanın en önemli özelliği performanslı kilo vermeye yardımcı olmasıdır. Genellikle sarkık vücutlar, karın, bacaklar, kalça, popo ve belde yerleşen yağ ve selülit depolarına son noktayı koymak için kullanılır.

Ozon Sauna detoks özelliği ile vücudumuzdaki kimyasalların vücuttan atılmasını sağlar. Ozon Sauna, birikmiş toksin ve kimyasalları okside ve detoksifiye eder. Ozon saunanın kullanımı bir detoksifikasyon ve zayıflama programının en önemli kısımlarından birisidir. Ozon Sauna, derinin temizlenme kapasitesini, detoksifikasyon potansiyellerini, ter bezlerinin aktivasyonunu uyararak artırır ve artmış kan dolaşımı yolu ile de sağlıklı yapıda ve sıkılıkta deri oluşumunu sağlar. Ozon böylece yağ dokularına ve lenf bezlerine ulaşabilir. Lenf dokusunun toksinlerden temizlenmesi çok önemlidir ve ozon sauna bunu sağlamak içi en iyi ve en kolay yoldur.

Ozon sauna, diğer cihazlarla birlikte kullanıldığında selülit ve zayıflamaya büyük oranda yardımcı olur. Doymamış yağ asitlerinin çift bağları ile reaksiyona girerek yağ zincirlerinin kırılmasına neden olur. Oksijenin etkisiyle hidrofobik yağlar, daha az stabil olan hidrofobik yağlara dönüşürler ve vücuttan atılırlar.

Yapılan çalışmalarda ozon sauna terapisinin selülit ve sıkılaşmada daha etkili olduğu ortaya çıkmıştır. Maksimum etki için farklı cihazlarla desteklenmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Kullanım Alanı:
Bölgesel Zayıflama, Selülit, Sıkılaşma
Kullanım Amacı:
Zayıflama

Benzer Uygulamalar

Top