0312 419 60 75 | kurumsal@elmasguzellik.com

Güzelliğe bilinçli ve uzman dokunuş

Cilt Bakımı

Cilt bakımı; genellikle güzelleşmek amacı ile yaptırılsa da, cilt sağlığımız açısından da düzenli olarak tekrar edilmesi gereken bir uygulamadır. Cilt bakımı ile cildimizi ve dolayısı ile güzelliğimizi tehdit eden tehditler ortadan kaldırılır.

Cilt Analizi

Cilt analizi, yapılacak cilt bakımının ezbere yapılmaması için gerekli olan ve cildinizin alt bölümlerine kadar etkili bir işlemdir. Cilt tipi, yıpranma derecesi, mevcut problemler, kolajen durumu, cilt yaşınızın tespiti gibi faktörlerin analizi dikkate alınarak hangi cilt bakımı tekniği ve ürünlerinin kullanılacağı tespit edilir ve kişiye özel cilt bakım programı oluşturulur.

Neden Cilt Bakımı Yaptırmalıyız?

Cildimizde bulunan gözenekler zamanla toz, yağ, keratin, toksin vb. ile tıkanır. Bu tıkanıklıklara siyah nokta denir. Siyah noktalar ile tıkanan cilt gözeneklerimiz, artık cildimizin nemli kalmasına yardımcı olamadığı için cildimizde kuruluk, cansızlık, leke ve dış etkenlere bağlı olarak cildin erken yaşlanması söz konusu olabilir.

Cildimizin genç, parlak ve sağlıklı kalmasını sağlamak için cildimize zarar veren siyah noktaların ve cilt yüzeyinde bulunan ölü hücrelerin düzenli olarak iyi bir şekilde temizlenmesi gerekir. Cildimizin ihtiyacı olan nemlendirici ve yapılandırıcı uygulamaların da cilt bakımları ile birlikte düzenli olarak tekrarlanması gerekir.

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Medikal cilt bakımı, yine cilt bakımında olduğu gibi gözeneklerin temizlenmesi, cildin temel ihtiyacı olan oksijenin sağlanması, cilde parlaklık, canlılık, tazelik verilmesi ve toksinlerin atılmasıdır. Medikal cilt bakımı, cildi dış etkenlere ve yılların oluşturacağı yıpranmaya karşı korumak için ayda 2 kez yapılmalıdır.

Cilt bakımı sonrasında cildin üzerinde koruyucu ve besleyici bir tabakanın oluşturulmasıyla kırışıklıkların oluşumu gecikeceğinden, cildin genç ve sıkı kalması sağlanmış olur. Özellikle akneli ciltlerde yağ sekresyonunun artması ile birlikte gözenekler hızla tıkanır ve altta bakteri oluşumu meydana gelir. Bu kısır döngünün kırılmasında, gözeneklerin ve siyah noktaların temizlenmesini sağlayan cilt bakımının önemi büyüktür.

Cilt bakımı işlemi, yapılacak bakımın özelliklerine göre 30 – 60 dakika sürmektedir.

Top