0312 419 60 75 | kurumsal@elmasguzellik.com

Güzelliğe bilinçli ve uzman dokunuş

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel zayıflama, bölgesel incelme, bölgesel zayıflama ve incelme olarak da bilinir ve çeşitli teknolojilerin kullanıldığı çeşitli cihazlar ile doktor ve/veya uzman estetisyen kontrolünde gerçekleştirilen belirli bir bölgeyi hedef alarak uygulanan zayıflama yöntemine verilen isimdir.

Bölgesel zayıflama cihazları;

  • Göbek,
  • Basen,
  • Simit,
  • Sırt,
  • Kol,
  • Bacak gibi sadece fazla kiloların bulunduğu bölgelere uygulanması sebebi ile bölgesel zayıflama veya bölgesel incelme olarak anılır.

Her cihaz farklı amaçlar için üretilmiştir. Bu nedenle uygulamada kullanılacak cihaz çeşitliliği veya birbirlerini destekleyici nitelikte oluşu elde edilecek sonucun daha başarılı olmasını sağlamaktadır.

Neden Bölgesel Zayıflama ve İncelme?

İdeal kiloya ulaşmak için zayıflama kararı almak ve bunu uygulamak kişinin sağlığı için aldığı en önemli kararlardan birisidir. Aşırı kilolar kişinin ilerleyen yaşında maalesef çok ciddi rahatsızlıklara ve bununla beraber yaşam konforunun düşmesine neden olabilmektedir. Bu nedenle, bugün vereceğiniz bir kaç kilo yarın yaşam konforunuzun düşmesini engelleyecektir.

Zayıflamak yaşam standardı ve konforu üzerinde etkili olduğu kadar kişinin psikolojik olarak kendini iyi hissetmesini, mutlu olmasını, öz güveninin yükselmesini ve dış görünümünün güzelleşmesini sağlamaktadır. Bir çok kişi ideal kiloya sahip olsa bile formunu korumak için bölgesel zayıflama uygulamaları yaptırmaktadır. Aşağıda, bölgesel zayıflama, selülit ve sıkılaşma uygulamalarında kullanılan en son trend uygulamalardan bazıları yer almaktadır;

Bölgesel Zayıflama Cihazları Nelerdir? Nasıl Çalışır?

Velashape III ile Bölgesel Zayıflama

Velashape III ile Zayıflama, 3. jenerasyon velashape cihazının adı olup ameliyatsız bir zayıflama uygulamasıdır. Vakum, infrared ve radyofrekansı tek başlıkta birleştiren Velashape 3 zayıflama cihazı ile selülit, göbek, simit, sırt, basen, kol, gıdı, bacak bölgesel zayıflama ve popo kaldırma gibi çeşitli uygulamalar yapılabilmektedir.

Genel olarak, ısı ile yağların eritilerek lenf ve idrar yolu ile vücuttan atılması mantığı ile çalışır ve FDA onaylı bir ameliyatsız zayıflama cihazıdır.

Velashape 3 cihazı, 1 ve 2 ye göre çok daha etkili olup her bir bölge için 3-4 seans yeterli olmaktadır.

Cryo Lipoliz (Soğuk Lipoliz)

Cryo Lipoliz, ameliyat olmadan uygulanabilen, yağları cilt üstünden, cilde zarar vermeden -8 dereceye kadar soğutarak donduran ve hücre yapılarını bozarak lenf ve idrar yoluyla vücuttan atılmasını sağlayan bir cihaz ve uygulamadır.

Cryo lipoliz bir diğer adıyla Soğuk lipoliz her bir bölge için tek seanslık bir işlem olup 3 ay boyunca etkisi sürmektedir.

LPG Integral

LPG tüm dünyada milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilen, tamamen mekanik bir mekanizma ile vücut bağ dokusu gelişimini artırması sebebi ile sıkılaşma, selülit ve masaj amacı ile çok yoğun olarak tercih edilen bir uygulamadır.

Yağ aldırma ameliyatları sonrasında oluşan sarkık görünümün dahi giderilmesi LPG ile mümkündür.

LPG yüz, boyun, sırt, göbek, simit, basen, kol ve bacak bölgelerinde rahatlıkla kullanılmaktadır.

Kavitasyon ile Zayıflama

Kavitasyon cihazı ultrasound yani ses dalgası teknolojisini kullanarak, gönderdiği ses titreşimleri ile yağ hücrelerini ısıtmak ve hücre yapılarını bozarak vücuttan atılmasını sağlamak mantığı ile çalışan bir zayıflama teknolojisidir.

Radyofrekans ile Zayıflama

Velashape 2 ve Velashape 3 gibi radyofrekans teknolojisini kullanan zayıflama cihazlarında olduğu gibi yağ hücrelerini radyofrekans dalgaları ile ısıtarak hücre yapısını bozmayı amaçlar. Yapısı bozulan yağ hücreleri vücuttan lenf ve idrar yolu ile atılır.

Top